System okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacji termicznej

Wychodząc naprzeciw potrzeb dotyczących zapotrzebowania na materiały budowlane o izolacyjności termicznej utrzymanej na wysokim poziomie, stworzono kilka systemów okiennych z przegrodą termiczną. Ich budowa nawiązuje do bazowych systemów – MB-60, MB-60US, MB-60E i MB-60EF, będących cenionymi i niezawodnymi. Wśród nich MB-60HI wyróżnia się szczególnie.

Zalety systemu MB-60HI

W przypadku konstrukcji opartej na systemie MB-60HI współczynnik Uf wynosi od 1,48 W/(m2*K) i zależy od tego, jakie akcesoria oraz profile zostały użyte.

Aby zwiększyć izolację termiczną, należy umieścić wkłady w komorach centralnych aluminiowych profili. Specjalne wkłady cechują się niską wartością współczynnika przewodzenia cieplnego i tym samym minimalizują jego przepływ. Centralne umiejscowienie wkładów zmniejsza także termiczne promieniowanie i konwekcję.

Identycznie, jak w systemie bazowym okna MB-60HI są z powodzeniem stosowane w indywidualnej zabudowie oraz aluminiowych fasadach. W sytuacji ich montażu jako wypełnienia ściany ryglowo-słupowej wskazane jest połączenie z MB-SR50 HI – systemem z podwyższoną izolacyjnością termiczną.