To najważniejszy element wyposażenia domu. Są funkcjonalne, solidne, odporne na działanie czynników zewnętrznych. Chronią domowników przed włamaniem oraz zimnem, a także skutecznie tłumią hałas. Wejściowe drzwi aluminiowe, zwane również panelowymi, to wybór na lata, który z pewnością się opłaci. O czym należy pamiętać podczas ich zakupu?

Jak wybrać drzwi aluminiowe?

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę wybierając drzwi aluminiowe, jest współczynnik przenikania ciepła. Najlepiej wybrać produkt o jak najniższej wartości – dzięki temu więcej ciepła pozostanie wewnątrz budynku. Najlepszym pod tym względem modelem pozostają tanie aluminiowe drzwi panelowe o współczynniku UD na poziomie 0,66 W/(m2K), dostępne w naszej ofercie.

Drugą ważną cechą jest wodoszczelność. To właśnie od niej zależy, czy w razie silnych opadów deszczu woda przedostanie się do mieszkania. Istnieje kilka klas wodoszczelności aluminiowych drzwi (w skali od 1A do 9A). Im klasa wyższa, tym lepiej chronią dom przed wilgocią. Aluprof, jeden z najważniejszych dystrybutorów systemów wejściowych, proponuje modele panelowe w klasie 6A, które wyróżnia przystępna cena oraz wysoka jakość wykonania.

Drzwi aluminiowe w atrakcyjnej cenie – sprawdź ofertę!

Nasza stolarka aluminiowa to fasady aluminiowe, a także drzwi oraz okna.

Oferujemy Państwu panele wypełniające, które następnie montujemy w skrzydłach opartych na systemie MB-86 oraz MB-79N. Dostępne są w bogatej palecie kolorów oraz struktur. Poszczególne elementy mogą być dodatkowo zdobione, frezowane lub wykonane ze szkła.

Dostępne w ofercie aluminiowe drzwi panelowe można wykonać nawet w niestandardowych wymiarach: do 1,40 m szerokości i 2,60 m wysokości. Jesteśmy otwarci na indywidualne wymagania naszych Klientów.

Przede wszystkim jednak aluminiowe drzwi powinny pasować do wystroju domu, podobnie zresztą jak fasady czy okna aluminiowe. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zaaranżowano wnętrze. Jeśli zdecydowali się Państwo na tradycyjne rozwiązania, idealne będą skrzydła z przeszkleniami lub wykonane w okleinie drewnopodobnej. W przypadku nowoczesnego wystroju, lepiej zdecydować się na modele w odcieniach dostępnych w palecie RAL.