System okien z ukrytym skrzydłem, z izolacją termiczną

Składową systemu okienno-drzwiowego MB-70 z przegrodą termiczną projektu ALUPROF S.A. jest MB-70US, czyli Ukryte Skrzydło. Porównując zastosowane rozwiązania oraz estetykę wykonania, jest on taki sam jak konstrukcja MB-60US. Wyróżnia go jednak wyższa izolacyjność termiczna. Zależnie od tego, jakie akcesoria i profile zostaną wykorzystane do budowy systemu MB-70U, współczynnik przenikania ciepła Uf oscyluje między 1,35 a 2,16 W/m2K. Jest on również dostępny w wariancie zwiększonej izolacyjności termicznej. W przypadku MB-70US HI ww. współczynnik wynosi od 1,31 do 2,0 W/m2K.

Główne cechy

Wykonane w systemie MB-70US okna mają od zewnętrznej strony zabudowy niewidoczne skrzydła. W przypadku okien stałych i otwieranych sąsiadujących ze sobą widok jest taki sam. Ramy okienne są niezbyt szerokie, a tym samym uzyskuje się efekt smukłej oraz lekkiej konstrukcji.

Podobnie jak w przypadku standardowego rozwiązania, tak i MB-70 został wyposażony w system służący do odprowadzania wody z komory szybowej i jej wentylacji oraz z komory znajdującej się między ościeżnicą a skrzydłem. Od zewnętrznej strony otwory drenażowo-wentylacyjne zostały ukryte pod osłonkami wykonanymi z tworzywa sztucznego.

Charakterystyczna cecha konstrukcyjna okna systemu MB-70US to jego ścisłe powiązanie z pozostałymi produktami z serii MB. Dzięki temu możliwe stało się uzyskanie i zastosowanie zbieżnych elementów np. takich samych okuć, uszczelek, czy też przyszybowych listew.

Na podstawie prezentowanego systemu można przygotować również antywłamaniowe konstrukcje.